Kurbağaların Hayat Döngüsü 2009-04-25 04:31


Bir hayvanın doğumundan yetişkin hale gelmesi için belirli aşamaları geçirir. Birbirini takip eden bu gelişim dönemleri hayvanların hayat döngüsünü farklıdır. Kurbağa yavruları yumurtadan çıktıklarında erişkin kurbağaya hiç benzemezler. Origami’den öğrencilerimizle kurbağalar katlayarak kurbağaların hayat döngüsünü gösteren bir tablo hazırlayabiliriz.

devamı..

Etkinliklerinizi Bizlerle Paylaşmaya Ne Dersiniz? 2009-03-30 23:40


Origamisan‘ın en büyük destekçileri şüphesiz öğretmenlerimiz. Origami Okulu bölümümüzde bugünden itibaren değerli öğretmenlerimizin okullarında yaptıkları etkinliklere yer vereceğiz. Henüz üyelik sistemimizi tamamlayamadığımız için katkıda bulunmak isteyen öğretmenlerimizden yayınlanmasını istedikleri etkinliklerini info@origamisan.org adresine göndermelerini rica ediyoruz. Etkinliklerinize ilgili fotoğraflar hatta mümkünse video ekleyebilirseniz daha etkili olacağını düşünüyoruz. Üyelik sistemimiz tamamlandığında bizlere destek olan öğretmenlerimize süprizlerimiz de olacak. İlk olarak Zehra öğretmenimizin etkinliğini sizlerle paylaşıyoruz. Siz de yorumlarınızla etkinliğimizi değerlendirebilirsiniz.

devamı..

Bardaktan Ötesi 2009-03-29 00:32

Bardak yapımını gösterirken, sonrasında bu bardaktan esinlenmiş endüstriyel tasarımları gösterecektik. Daha doğrusu evvelden öyle bir tasarım gördüğümüzü sanıyorduk.

devamı..

Origami Öğretiminde Hikayegami 2009-03-20 18:27

Origami’ye yeni başlayan hemen hemen herkesin ortak problemi katlama basamaklarını hatırlayamamaktır. Bu nedenle her ne kadar kendisi bir etkin öğretim aracı olasada Origami öğretiminde de modern etkin eğitim yöntemlerini kullanmak gerekmektedir. Bugün sizlere Origami öğretiminde hikayelendirme tekniğinden “Hikayegami“den bahsedeceğiz.

devamı..

Origamisan Okulu Açılıyor 2009-02-23 00:26

Origami’nin çocuğun bilişsel, sosyal ve küçük kas gelişimine katkıları günümüz eğitimcileri tarafından inkar edilmeyen bir gerçek. Ancak Origami’nin çocuğun eğitiminde nasıl kullanılması gerektiği henüz tam olarak ortaya konmuş değil. Origami’nin eğitim dünyasıyla tanışmasının üzerinden henüz çok zaman geçmediği de göz önünde bulundurulursa, Origami’nin eğitsel bir araç olarak verimli bir şekilde kullanılması uzun bir zaman alacağa benziyor.

devamı..
Yorumlar [10]